Soft Skillers se rozrůstají do Německa i do Švédska

Celkem 8 partnerů z různých institucí švédské municipality Sandviken se zúčastnilo dvoudenního workshopu v německé Lužici, jehož tématem byl další rozvoj konceptu Soft Skillers, tedy “měřit – vzdělávat – měřit”.

Německá společnost Adler Management má od dubna letošního roku proškolené konzultanty jak v diagnostické části, tak i v sekci vzdělávání měkkých dovedností. V průběhu roku jsme společně přeložili tréninkové materiály pro rozvoj dvou kompetencí z angličtiny do němčiny. Jedná se o téměř 1000 stránek cvičení, manuálů, pracovních sešitů a průvodců pro kompetence ke spolupráci a komunikaci.

V průběhu workshopu si Švédové mohli na vlastní kůži vyzkoušet, že interaktivní forma vzdělávání účastníky přirozenou formou vtáhne do děje, i když už je pátek odpoledne, a máme za sebou náročný den plný přednášek a diskusí.

“Všichni za sebou rádi vidíme hmatatelné výsledky naší práce, což je u vzdělávání dospělých trochu složitější,” říká senior lektor RPIC-ViP Marek Prorok. “Pro mě se ten pocit dostavil, když se ke mně při vedení tréninku přidali nově proškolení němečtí lektoři – když jsem viděl, že s našimi tréninkovými materiály reálně začínají pracovat.”