Sladká práce na hodnotách a identitě Ollies

Znáte DNA své firmy? Umí vaši zaměstnanci pojmenovat její základní hodnoty? A dokáží se s nimi identifikovat nebo jsou jim spíše pro smích?

Na analýzu DNA živých organismů potřebují vědci několik hodin až dní. S podobným časovým úsekem počítejte i při čtení firemní DNA, s tím rozdílem, že se obejdete bez drahých přístrojů. Postačí obyčejný dataprojektor.

K přemýšlení nad identitou byste měli pozvat všechny důležité zaměstnance, nejen majitele či top management. Kromě času je třeba najít si také vhodný prostor a vypnout mobily. Hlavní roli pak hraje zkušený facilitátor, který v průběhu náročného dne dokáže udržet pozornost skupiny a podporovat její kreativitu.

V úterý 7. 11. 2017 jsme měli příležitost osladit si svůj konzultantský život spoluprací s rodinnou cukrárnou Ollies – cílem bylo zaktualizovat její firemní hodnoty a identitu.

“Nejvíc oceňuji, že se do celého procesu podařilo vtáhnout 26 našich klíčových zaměstnanců,” říká ředitel Ollies Jakub Gondek. Pomyslná rodina zaměstnanců, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu, se tak může dále rozrůstat. Je přece jednodušší ztotožnit se s hodnotami, které si sám obhájím, než které mi někdo pošle v hromadném e-mailu.