Realizovali jsme workshop pro Inovační centrum Ústeckého kraje

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) – po dvou letech svého fungování prochází etapou tvorby nové strategie založené na identifikaci a popisu vlastní identity. K tomu si na pomoc vzali naši firmu, nechali si od nás udělat Miniaudit síly pracoviště a celý tým absolvoval dvoudenní interaktivní workshop pod vedením Zdeňka Karáska, který si pak o tom popovídal s Tomášem Sivičkem, ředitelem ICUK.

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) se již dva roky stará o rozvoj podnikání a inovací v Ústeckém kraji. Máte za sebou první fázi a rozhodli jste se znovu nastavit svou vizi a strategii, změřit sílu vaší organizační kultury a posílit identitu organizace i sounáležitost týmu. K tomu jsem s vámi realizoval na konci července dvoudenní workshop u vás v Ústí.  Jak tu společnou práci hodnotíte a jak ji využijete v dalších měsících a letech?

Rád bych poděkoval za skvělou spolupráci a pomoc, bylo to velmi přínosné. Vzdělávání je u nás v ICUK důležité, proto máme možnost srovnání. Workshopy byly skvělé, tým byl nadšený. Patří kvalitou mezi top. Zároveň praktickým záběrem, přínosem pro strategický rozvoj přesahují hranice tradičního školení. Díky miniauditu, benchmarku i následné diskusi jsme si specifikovali silné i problematická místa v činnosti ICUK. Workshopy potvrdily, že panuje značný konsenzus na tom, kdo jsme, na jakých hodnotách stojíme a jakou máme vizi činnosti, zároveň nám pomohly lépe tyto oblasti formulovat. V nejbližších dnech se výstupy zpracují do strategických dokumentů i do komunikačních aktivit. Již jsme zahájil tvorbu karet služeb s bližší specifikací jednotlivých aktivit, nároků na zdroje, ale i harmonogram. Pro zlepšení řízení je již naplánovaný další workshop, který má vést k efektivnějším vnitřním procesům.

 

Co se ti vybaví ze spolupráce s naší firmou?

Výborné analogie z jiných institucí (MSIC, JIC) a MSK využitelné pro naší praxi

Kreativní individuální i týmové úkoly mobilizující nápady

Skvělé zacílení na konkrétní ihned využitelné výstupy

Otevřenost a profesionalita

 

Co bys popřál naší firmě do dalších let?

Mnoho energie do systematické práce v MSK, mnoho ambiciózních institucí, které ocení Váš kontextuální přístup, profesionalistu a kreativitu i v dalších regionech.