Ostravští psi trénovali německé orly aneb Jak jsme připravovali německé trenéry pro práci s naší metodikou

“Ostravší psi jsou v posledních dnech jako puštění z řetězu. Soustavný štěkot, bezesné noci, nekontrolovatelná sexualita, přejídání či sebevraždy. Vědci usilovně pracují na vysvětlení tohoto netradičního úkazu. Podle všeho došlo k velmi vzácné souhře okolností – všechny ostravské feny začaly hárat v jeden okamžik!”

Nelekejte se, stále jste na blogu seriozní vzdělávací společnosti RPIC-ViP! Úvodní odstavec je jedním z výstupů čtyřdenního tréninku německých trenérů měkkých dovedností, který se v dubnu uskutečnil v Ostravě. V této konkrétní aktivitě lektoři procvičovali spolupráci v týmu při přípravě článku na titulní stranu bulvárního média. Inspirací jim byla, jak už to v bulvárních médiích bývá, jediná fotografie.

Hlavním partnerem na německé straně je berlínská společnost Adler Management, která do Ostravy přivezla čtyři budoucí trénéry. Spolupráce je zastřešena projektem Soft Skillers, jehož hlavní myšlenkou je rozvíjet soft skills měřitelným způsobem – tedy měřit, trénovat a znovu přeměřovat dosaženou úroveň.

Během tréninku byl předán a zkontrolován německý překlad tréninkových materiálu Kompetence pro kooperaci (celkem tři dny tréninků ve třech modulech obtížnosti podle úrovně účastníků – celkem tedy devět dní). Aktuálně začínáme pracovat na německém překladu Kompetence ke komunikaci.

“Byli jsme všichni nadšeni nejen profesionalitou tréninku, ale i osobním přístupem partnerů ve volném čase – to je něco, co už dnes není úplně běžné, a je to pro nás velkou inspirací,” říká Marco Bunger, jednatel Adler Management.