Fajnové povídání s Danem Konczynou nejen o spolupráci na tvorbě fajnOVY

Dan je představitelem nastupující generace patriotů silně angažovaných pro rozvoj Ostravy a kraje. Kromě toho, že je výborný analytik, byl také jedním z klíčových spolutvůrců nové strategie “fajnOVA”. Ve svém pracovním i osobním životě je zapojen do mnoha iniciativ, které mění tvář regionu a využívá přitom inspiraci dobrými příklady z tuzemska i zahraničí. V posledních letech je jeho profesní kariéra spjata se společností BeePartner. Na některé z mnoha společných akcí s ním zavzpomínal Zdeněk Karásek

 

Dane, nová strategie města Ostravy pod brandem “fajnOVA”, na které jsme s vámi spolupracovali v roce 2016, se stala příkladem dobré praxe v České republice. Co vaší firmě a tobě osobně tato práce dala užitečného nebo nového?

FajnOVA je pro mě z řady důvodů silně osobní záležitost. Kromě jiného m dala možnost být a spolupracovat s lidmi, které mám rád a kterých si vážím, poznat nové lidi i jedinečnou šanci zažít jinak město, ve kterém jsem vyrůstal, ve kterém žiju a ještě nějakou chvíli žít plánuju, a to v čase proměn a nových začátků.

Co do osobní užitečnosti, tak nenahraditelnou intenzivní pracovní i životní zkušenost a možnost odzkoušet metody a přístupy, které by jinde v ČR nebo Evropě nebyly třeba ani možné.

Firmě, v účetním období projektu, FajnOVA spíše vzala. Ale taky nám ukázala, že to jde i jinak, pomohla získat si jméno a díky tomu i další zakázky a dovnitř mladé rostoucí firmy nastavila zrcadlo procesům plánování a realizace zakázek tohoto rozsahu a významu. Poučili jsme se.

Sebevědomě (a neskromně na účet všech, co se podíleli) si dodnes myslím, že ocenění best practice je pro všechny členy konsorcia a týmu – pro každého jednoho – úplně zasloužené, protože na takové práci v takové kvalitě a dopadu by si mohly vylámat zuby i mnohem zvučnější jména a my jsme to dali. Dodnes FajnOVA žije mezi lidmi, kteří v roce 2016 Ostravě třeba tolik nevěřili a dnes je i pro ně někdy synonymem pozitivních změn. To je strašně fajn, ne? 🙂

 

Co se ti vybaví ze spolupráce s naší firmou na této strategii nebo v jiných aktivitách?

Zkušenosti. Leadership. Profesionalita. Nasazení. Obětavost. Partnerství. Respekt. Přátelství. Úsměvy. Bouření mozků. Salámové metody. Pracovitost. Deadliny. Hodiny přesčasů. Radost ze spolupráce a společně stráveného času. Pivo. Priority. Učení se. Komunikace. Emaily. Kompetence. Soft skills. Zdeněk. Eva. Jirka. Marek. Dalila. Znalosti. Partnerství. Regionální rozvoj. Inspirace. Pohoda. Otevřenost. Nápady. Emoce. Racionalita. Porady. Úkoly. Workshopy. Jednání. IMAX. Víno. Vlak. Strategie.

Ne nutně v tomto pořadí a beztak jsem na hodně zapomněl nebo neúmyslně vynechal.

 

Co bys popřál naší firmě do dalších let?

Docenění za spoustu pozitivních věcí, které jde dnes vidět, které by se bez Vás vlastně nikdy nestaly. Možná by to kraj nepoložilo, ale byla by cítit obrovská prázdnota, že tu něco citelně chybí. A samozřejmě soudržný tým, neutuchající nápady, budování leadershipu a partnerství pro dobré věci nejen v našem kraji a tak dále a tak dále. Vlastně to, abyste se nikdy nezastavili před ničím, když to má smysl a plnili si své sny. A samozřejmě nehorázné zisky a světový věhlas.